Każdy dywan, bez względu na to z jakiego materiału został wykonany i jakiego jest koloru, trzeba raz na jakiś czas wyprać. Czysty dywan nie tylko wygląda lepiej, ale również nie przechowuje na swej powierzchni niebezpiecznych bakterii, które na podłodze gromadzą się w największej ilości. Jakie zasady powinny zostać zachowane podczas czyszczenia dywanów?Najlepiej 1-2 razy do roku – w porze letniej lub wiosennej. Dlaczego? Wówczas wysoka temperatura powierza oraz słońce umożliwiają szybkie wyschnięcie dywanu na świeżym powietrzu. Dywan wysuszony w naturalny sposób – przewieszony np. przez trzepak, nie będzie później zachodził pleśnią.Dywan możemy czyścić częściej – w razie konieczności usunięcia plam. Warto jednak ograniczyć wówczas jego odświeżenie tylko do tych miejsc, które rzeczywiście są mocno zabrudzone. Ogólnie, im rzadziej będziemy moczyć strukturę naszego dywanu, tym lepiej.

AncoraThemes © 2017. All rights reserved. Terms of Use and Privacy Policy

Wszystkie teksty, rysunki, zdjęcia oraz wszystkie inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim firmy Bez Plam.

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia firmy Bez Plam jest zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone Bez Plam